progress_icon

Data założenia postępowania: 2022-10-14

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie

Bohdana Dobrzańskiego 3

20-262 Lublin

NIP: 7120160419

Osoba kontaktowa:

Aleksandra Pijanowska

tel:

e-mail: zzzzzz@zzzz_in.pl

RDW w Puławach: Poprawa bezpieczeństwa ruchu na przejściach dla pieszych w ciągu dróg wojewódzkich Nr 801, 874 i 874A w m. Puławy

POSTĘPOWANIE NR Z147/5371

Tryb postępowania: Przetarg nieograniczony

Znak sprawy: R6.ST.371.11.2022.ap

Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Progi postępowania: Unijne

Przedmiot postępowania:

1. Przedmiotem zamówienia jest:

Poprawa bezpieczeństwa ruchu na przejściach dla pieszych w ciągu dróg wojewódzkich Nr 801 i 874 w m. Puławy

Kod CPV:

45233261-6 Roboty budowlane w zakresie przejść dla pieszych

45316000-5 Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych

34996000-5 Drogowe urządzenia kontrolne, bezpieczeństwa lub sygnalizacyjne

2. Zakres zamówienia obejmuje wykonanie aktywnego oznakowania oraz doświetlenia przejść dla pieszych w obrębie m. Puławy w następujących lokalizacjach:

A. Przejścia aktywne:

1) DW 874 A – 2 szt. przejść w ul. Centralnej przed i za skrzyżowaniem ul. Skłodowskiej (km 0+344 – oś przejścia 6-o m; km 0+379 – oś przejścia 4-o m)

2) DW 874 A – przejście w ul. Centralnej pomiędzy ul. Olszewskiego, a ul. Skłodowskiej (km 0+232 – oś przejścia 4-o m)

3) DW 874 - przejście w ul. Piłsudskiego przed skrzyżowaniem ul. Kołłątaja i ul. Księżnej Izabelli – z doświetleniem miejsca przejścia i azylem prefabrykowanym w osi drogi (km 9+382 oś przejścia 4 – o m).

B. Przejście z zestawem wysięgnikowym oświetlającym miejsce przejścia:

1) DW 801 – przejście w ul. Dęblińskiej pomiędzy ul. Budowlanych a ul. Komunalną – ze znakiem D-6 na tle foli fluorescencyjnej żółtozielonej (km 117+669 – oś przejścia 4 – o m)

3. Po montażu instalacji należy wykonać niezbędne jej sprawdzenia zgodnie z wymaganiami określonymi w dokumentacji projektowej. Otrzymane wyniki należy zestawić w protokołach i przekazać Zamawiającemu.

4. Szczegółowy zakres prac ujęty jest w dokumentacji projektowej, Szczegółowych Specyfikacjach Technicznych oraz w przedmiarach.

5. Przedmiary mają charakter pomocniczy. Wykonawca przed złożeniem oferty zobowiązany jest do dokładnego sprawdzenia ilości robót z dokumentacją projektową. W przypadku wystąpienia w trakcie prowadzenia większej ilości robót w jakiejkolwiek pozycji nie będzie to mogło być uznane za dodatkowe z żądaniem dodatkowego wynagrodzenia.

Ewentualny brak w przedmiarach lub we wzorach kosztorysów ofertowych pewnych robót koniecznych do wykonania na podstawie projektu technicznego nie zwalnia Wykonawcy od obowiązku ich wykonania na podstawie projektu w cenie umownej.

6. Wykonawca zobowiązany jest zapewnić kierowanie robotami objętymi umową, tak długo jak będzie to konieczne przez osoby posiadające kwalifikacje oraz spełniające wymagania określone w ustawie Prawo budowlane. Niezapewnienie przez Wykonawcę personelu do kierowania robotami daje prawo Inspektorowi nadzoru lub Zamawiającemu do wstrzymania robót w całości lub części. Jakakolwiek przerwa w realizacji robót wynikająca z braku personelu do kierowania pracami będzie traktowana jako przerwa zaistniała z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy i nie może stanowić podstawy do zmiany czasu na ukończenie prac.

7. Wzory i wszelkie parametry techniczne znaków i urządzeń bezpieczeństwa ruchu powinny być zgodne z następującymi rozporządzeniami:

a. Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 23 września 2003 r. w sprawie szczegółowych warunków zarządzania ruchem na drogach oraz wykonania nadzoru nad tym zarządzaniem (Tekst jednolity Dz. U. z dnia 14 kwietnia 2017 r. poz. 784),

b. Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 3 lipca 2003 r. w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu i warunków ich umieszczenia na drogach (Dz. U. Nr 220, poz. 2181 z dnia 23 grudnia 2003 r. z późn. zm.),

c. Szczegółowe warunki techniczne dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu i warunkami ich umieszczenia na drogach (załącznik do Dz. U. Nr 220, poz. 2181 z dnia 23 grudnia 2003 r. z późn. zm.),

d. Norma PN-EN 12352: 2010 Urządzenia do sterowania ruchem drogowym – Świetlne urządzenia ostrzegawcze i sygnalizacyjne

8. Materiały do wbudowania powinny być dopuszczone do obrotu i stosowania w budownictwie zgodnie z art. 10 Ustawy prawo budowlane oraz posiadać znak B lub CE potwierdzone świadectwem producenta lub deklaracją zgodności z obowiązującymi normami aprobatami technicznymi oraz innymi dokumentami dopuszczającymi wyrób do stosowania w budownictwie.

9. Wykonane przez Wykonawcę zamówienie (roboty budowlane) objęte będą rękojmią na okres czasu wynikający ze złożonej oferty. Niezależnie od uprawnień przysługujących Zamawiającemu z tytułu rękojmi, Zamawiający będzie korzystał z gwarancji jakości, którą Wykonawca będzie zobowiązany udzielić, zgodnie z dołączonym do SWZ wzorem (załącznik J). Wykonawca udzieli gwarancji jakości na okres równy okresowi rękojmi zgodnie ze
złożoną ofertą.

10. Wykonawca dostarczy elementy przeznaczone do montażu własnym środkiem transportu, w sposób uniemożliwiający ich uszkodzenie.

11. Dostarczone i wmontowane materiały zakwestionowane pod względem jakości zostaną pozostawione do dyspozycji Wykonawcy. Wykonawca zobowiązuje się do usunięcia wadliwych elementów i urządzeń na własny koszt i dostarczenie oraz zamontowanie wyrobów wolnych od wad w terminie 7 dni od daty zgłoszenia przez Zamawiającego.

12. Zdemontowane znaki drogowe D-6 oraz słupki do znaków należy dostarczyć do Rejonu Dróg Wojewódzkich w Puławach – Baza Obwodu Drogowego w Puławach, ul. Dęblińska 29, 24-100 Puławy.

13. Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia bezpiecznych warunków ruchu drogowego, kołowego i pieszego w rejonie prowadzonych prac zgodnie z Projektem Czasowej Organizacji Ruchu

14. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych.

Zamówienie obejmuje wykonanie przejść aktywnych na drogach jednego Zarządcy, na terenie tego samego miasta w bliskich sobie lokalizacjach. Podział zamówienia na części mógłby spowodować montaż różniących się wyglądem urządzeń od różnych producentów co miało by wpływ na estetykę drogi. Ponadto montaż kilku takich samych urządzeń pozwoli Wykonawcy na zaproponowanie Zamawiającemu korzystniejszej ceny. Na odstąpienie Zamawiającego od podziału zamówienia na części wpływ miał również fakt, że jedno z urządzeń jest zasilane w sposób inny od pozostałych i znalezienie Wykonawcy dla tylko tej instalacji mogło prowadzić do braku zainteresowania ze strony potencjalnych Wykonawców. Dlatego podział na zadania jest zdaniem Zamawiającego bezzasadny.

Ponadto podział zamówienia na części spowodowałby wzrost kosztów, m.in. kosztów zaplecza technicznego, zaplecza administracyjnego, placów składowych, dostawy materiałów. Możliwość wystąpienia sporów pomiędzy Wykonawcami wpłynęłaby niekorzystnie na całą organizację robót a w rezultacie na nienależyte wykonanie całości Zamówienia.

15. Przedmiot zamówienia został opisany w sposób określony w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3, ustawy PZP. Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym pod warunkiem, że Wykonawca udowodni w ofercie, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104-107, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia.

16. Dokumentacja projektowa dostosowana jest do potrzeb wszystkich użytkowników w tym zapewnia dostępność dla osób niepełnosprawnych. Jako obiekt publiczny po zrealizowaniu rozbudowy, nie będzie posiadał ograniczeń dostępności przez wszystkich uczestników ruchu drogowego, w tym przez osoby niepełnosprawne, do czego obligują przepisy dotyczące wymagań m.in. dla warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne (Dz. U. z 2016 r. poz. 124 z późn. zm.), drogowe obiekty inżynierskie (Dz. U. z 2000 r. Nr 63 poz. 735 z późn. zm.) i budynki (Dz. U. z 2015 r. poz. 1422 z późn. zm.).

17. Wykonawca zobowiązany będzie realizować przedmiot zamówienia zgodnie z wymaganiami w zakresie elektromobilności zgodnie z ustawą z dnia 2 grudnia 2020 r. o elektromobilności i paliwach alternatywnych (Dz. U. 2021 poz. 110), o których mowa w projekcie umowy.





Załączniki:

Odznacz wszystko w sekcjach
Zaznacz wszystko w sekcjach
Pobierz





Uwaga:

1. Wykorzystujemy platformę zakupową Logintrade jako narzędzie do kontaktów z wykonawcami.

2. Rejestracja w bazie wykonawców, przeglądanie ogłoszeń oraz składanie ofert handlowych jest bezpłatne.

3. Jeśli nie posiadasz konta na platformie zakupowej Logintrade Zarejestruj się w bazie wykonawców w celu otrzymania loginu i hasła do swojego konta. Jedno konto wykonawcy umożliwia otrzymywanie ogłoszeń od wielu Zamawiających.

4. Regulamin Platformy zakupowej jest dostępny w panelu rejestracyjnym.



Ogłoszenie nieaktualne

Czas na składanie ofert upłynął...