progress_icon

Data założenia postępowania: 2023-02-27

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie

Bohdana Dobrzańskiego 3

20-262 Lublin

NIP: 7120160419

Osoba kontaktowa:

Karolina Drzewińska

tel:

e-mail: k.drzewinska@zdw.lublin.pl

RDW we Włodawie: Remont mostu przez rzekę Uherka w m. Rudka w ciągu drogi wojewódzkiej Nr 816 km 102+010

POSTĘPOWANIE NR Z9/94531

Tryb postępowania: Przetarg nieograniczony

Znak sprawy: R7.ST.371.4.2023.kdr

Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Progi postępowania: Unijne

Przedmiot postępowania:

  1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na wykonaniu:

km 102+010

Kod CPV:45111000-8 Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

45233000-9 Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz

wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

45221000-2 Roboty budowlane w zakresie budowy mostów i tuneli, szybów

i kolei podziemnej

  1. Zakres robót:

Roboty rozbiórkowe.

W ramach remontu mostu należy wykonać następujące prace rozbiórkowe:

- rozebranie balustrad,

- rozebranie nawierzchni jezdni na moście,

- frezowanie nawierzchni na dojeździe,

- rozbiórka kap żelbetowych,

- rozbiórka gzymsu płyty ustroju niosącego,

- skucie górnej powierzchni płyty ustroju niosącego,

- rozebranie skrzydeł przyczółka,

- rozebranie umocnienia stożków,

- rozbiórka ścieków skarpowych,

- rozbiórka schodów skarpowych,

- rozbiórka pozostawionego deskowania ław filarów.

Zakres robót mostowych.

W ramach remontu mostu zostaną wykonane następujące roboty:

- roboty przygotowawcze,

- roboty ziemne,

- wbicie grodzic wzmacniających

- naprawę uszkodzeń powierzchni podpór mostu wraz z reprofilacja i zabezpieczeniem powierzchni betonowych,

- iniekcja rys w przyczółkach

- odtworzenie skrzydeł,

- odtworzenie ścianek zaplecznych,

- wykonanie warstwy wyrównawczej istniejącej płyty żelbetowej z betonu zbrojonego,

- oczyszczenie i zabezpieczenie antykorozyjne belek stalowych ustroju niosącego,

- wzmocnienie belek stalowych

- wykonanie dylatacji w formie uciąglenia nawierzchni,

- wykonanie dylatacji modułowych na połączeniu ustrój - przyczółek.

- zabezpieczenie izolacją lekką powierzchni betonowych stykających się z gruntem,

- wykonanie płyt przejściowych,

- wykonanie izolacji przeciwwodnej ustroju niosącego,

- wykonanie elementów odwodnienia płyty ustroju niosącego,

- ustawienie krawężników na obiekcie

- ustawienie krawężników na dojazdach,

- ustawienie barier ochronnych na obiekcie i dojazdach,

- wykonanie punktów pomiarowych,

- odtworzenie i naprawienie umocnień stożków,

- odtworzenie i naprawienie ścieków skarpowych,

- odtworzenie schodów skarpowych,

- umocnienie skarp przyobiektowych,

- oczyszczenie i umocnienie terenu pod oraz w obrębie mostu.

- umocnienie koryta cieku.

  1. Szczegółowy zakres rzeczowy i ilości robót zostały określone w dokumentacji projektowej, załączonym Przedmiarze robót oraz Szczegółowych Specyfikacjach Technicznych Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych.
  2. Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia bezpiecznych warunków ruchu drogowego kołowego i pieszego w rejonie prowadzonych robót objętych umową na podstawie sporządzonej czasowej organizacji ruchu (na czas prowadzonych robót) zatwierdzonego przez Zarządzającego ruchem na drogach wojewódzkich.
  3. Zakres zamówienia dotyczy przede wszystkim remontu nawierzchni drogi tj. przywróceniu stanu pierwotnego konstrukcji jezdni. Nie ma zatem żadnego negatywnego wpływu na dostępność przez wszystkich użytkowników ruchu drogowego, w tym przez osoby niepełnosprawne, do czego obligują przepisy dotyczące wymagań m.in. dla warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne (tj. Dz.U. z 2016. poz. 124 z późn. zm.) i obiekty mostowe (tj. Dz.U. z 2000 r. Nr 63 poz.735 z późn. zm.) Rozporządzenie Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogowe obiekty inżynierskie i ich usytuowanie) i budynki (j.t. Dz.U. z 2015 r. poz. 1422 z późn. zm.).
  4. Zamówienie należy wykonać w sposób gwarantujący należytą jakość zgodnie z załączonym przedmiarem, Projektem Wykonawczym, Specyfikacjach Technicznych Wykonania i Odbioru Robót, projektem czasowej organizacji ruchu, projektem stałej organizacji ruchu oraz zgodnie z obowiązującymi aktualnymi przepisami z zakresu prawa budowlanego, ochrony środowiska.
  5. Zamawiający będzie uwzględniał aspekty społeczne, ponieważ realizacja zamówienia wymaga zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę osób wykonujących wskazane przez Zamawiającego czynności w zakresie realizacji zamówienia na podstawie umowy o pracę (obsługa sprzętu i urządzeń). Wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 §1 ustawy z dnia 19 lipca 2022 r. Kodeks pracy (tj. Dz.U. z 2022 r. poz. 1510 z późn. zm.).
  6. Wykonawca zobowiązany jest przed rozpoczęciem prac oraz po ich zakończeniu powiadomić właścicieli sieci uzbrojenia podziemnego i naziemnego o terminie ich wykonania oraz prowadzić je zgodnie z projektem.
  7. Na wbudowane materiały wykonawca winien przedłożyć krajowe deklaracje właściwości użytkowych.
  8. Wszystkie badania kontrolne robót określone w STWIORB wykonane zostaną na koszt Wykonawcy i przedłożone Inspektorowi Nadzoru celem akceptacji.
  9. Wykonawca zobowiązany jest do:

a) opracowania i zatwierdzenia planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia oraz programu zapewnienia jakości,

b) opracowania i zatwierdzenia projektu organizacji ruchu na czas prowadzenia robót wraz z uzgodnieniami i zatwierdzeniem przez zarządzającego ruchem, zgodnie z obowiązującymi przepisami, jeżeli Wykonawca nie zamierza przy prowadzeniu robót korzystać z projektu organizacji ruchu (na czas prowadzenia robót) dostarczonego przez Zamawiającego.

c) utrzymania w czystości dróg publicznych, po których będzie odbywał się ruch pojazdów budowy i transportujących materiałów, wykonania inwentaryzacji i przeglądu stanu zerowego dróg przeznaczonych do transportu oraz ustalenia z odpowiednimi zarządcami sposobu korzystania z uzgodnionych dróg. W przypadku ewentualnych roszczeń odszkodowawczych administratorów i zarządców za zniszczenie dróg i ulic przez transport budowy Wykonawca jest zobowiązany do ich naprawy na własny koszt, który nie będzie podlegał odrębnej zapłacie i jest wliczony w cenę kontraktową.

d) wykonania inwentaryzacji i przeglądu nieruchomości w sąsiedztwie wykonywanych robót. W przypadku ewentualnych roszczeń odszkodowawczych właścicieli nieruchomości Wykonawca jest zobowiązany do ich naprawy na własny koszt, który nie będzie podlegał odrębnej zapłacie i jest wliczony w cenę kontraktową.

  1. Przedmiar robót ma charakter pomocniczy (zawierający zakres rzeczowy robót minimalnych do wykonania). Wykonawca przed złożeniem oferty zobowiązany był do dokładnego sprawdzenia ilości robót z dokumentacją projektową Z uwagi na to, że umowa na roboty będzie umową ryczałtową w przypadku wystąpienia w trakcie prowadzenia robót większej ilości robót w jakiejkolwiek pozycji nie będzie to mogło być uznane za roboty dodatkowe z żądaniem dodatkowego wynagrodzenia. Ewentualny brak w przedmiarze, kosztorysie lub Specyfikacjach Technicznych Wykonania i Odbioru Robót pewnych robót koniecznych do wykonania na podstawie dokumentacji projektowej (w tym w projekcie Wykonawczym) nie zwalnia wykonawcy od obowiązku ich wykonania na podstawie projektu w cenie umownej.
  2. Wykonawca ponosi ryzyko z tytułu niedoszacowania w kosztorysie ofertowym wszelkich kosztów związanych z realizacją przedmiotu umowy. Niedoszacowanie, brak rozpoznania rynku w zakresie dostępności materiałów oraz ich cen zgodnie z wymaganiami dokumentacji i STWIORB, nie może być podstawą do żądania zmiany umownego wynagrodzenia.
  3. Wykonawca zobowiązany jest zapewnić kierowanie Robotami objętymi Umową, tak długo jak będzie to konieczne, przez osoby posiadające kwalifikacje oraz spełniające wymagania określone w ustawie Prawo budowlane. Niezapewnienie przez Wykonawcę personelu do kierowania robotami daje prawo Inspektorowi do wstrzymania robót w całości lub części. Jakakolwiek przerwa w realizacji Robót wynikająca z braku personelu do kierowania robotami będzie 5 traktowana jako przerwa zaistniała z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy i nie może stanowić podstawy do zmiany czasu na ukończenie robót.
  4. Wykonane przez Wykonawcę zamówienie (roboty budowlane) objęte będą rękojmią na okres czasu wynikający ze złożonej oferty (zgodnie z pkt. XIX SWZ). Niezależnie od uprawnień przysługujących Zamawiającemu z tytułu rękojmi, Zamawiający będzie korzystał z gwarancji jakości, którą Wykonawca będzie zobowiązany udzielić. Wykonawca udzieli gwarancji jakości na okres równy okresowi rękojmi zgodnie ze złożoną ofertą.
  5. Przedmiot zamówienia został opisany w sposób określony w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3, ustawy Pzp. Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym pod warunkiem, że Wykonawca udowodni w ofercie, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104-107, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia.
  6. Wykonawca winien zapewnić udział pojazdów elektrycznych lub pojazdów napędzanych gazem ziemnym we flocie pojazdów użytkowanych przy wykonywaniu przedmiotowego zamówienia, w udziale określonym w art. 68 ust. 3 Ustawy z dnia 11 stycznia 2018 r. o elektromobilności i paliwach alternatywnych (Dz. U. 2021 poz. 110 z późn. zm.).
  7. Wykonawca w ramach wynagrodzenia umownego zobowiązany jest do: „- zapewnienia udziału pojazdów elektrycznych lub pojazdów napędzanych gazem ziemnym we flocie pojazdów użytkowanych przy wykonywaniu przedmiotowego zadania publicznego, w udziale określonym w art. 68 ust. 3 Ustawy z dnia 11 stycznia 2018 r. o elektromobilności i paliwach alternatywnych (Dz. U. 2021 poz. 110 z późn. zm.), mając na względzie art. 36a określający zasady zaokrąglania procentów podczas obliczania liczby wymaganych pojazdów, o ile wykonanie zadania publicznego wymaga dysponowania pojazdami samochodowymi. Konkretna liczba pojazdów zostanie wskazana przez Wykonawcę na etapie podpisywania umowy.
  8. Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia obsługi geodezyjnej podczas prowadzenia robót i sporządzenia powykonawczej inwentaryzacji geodezyjnej przez upoważnioną jednostkę geodezyjną zgodnie z §19, §20 i § 21 Rozporządzenia Ministra Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa z dnia 21 lutego 1995 r. w sprawie rodzaju i zakresu opracowań geodezyjnokartograficznych oraz czynności geodezyjnych obowiązujących w budownictwie (Dz. U. Nr 25 4 z 1995 r. poz. 133). Dokumentacja geodezyjno-kartograficzna sporządzona w wyniku geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej musi zawierać dane umożliwiające wniesienie zmian na mapę zasadniczą, do ewidencji gruntów i budynków (wykaz zmian gruntowych) oraz do ewidencji sieci uzbrojenia terenu. Wykonawca zobowiązany jest do dostarczenia Zamawiającemu elektronicznej wersji powykonawczej inwentaryzacji geodezyjnej.
  9. Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć dokumentację geodezyjną powykonawczą w wersji elektronicznej w formacie dxf i PDF.


Wyjaśnienia i/lub zmiana treści SWZ:



Załączniki:

Odznacz wszystko w sekcjach
Zaznacz wszystko w sekcjach
Pobierz





Uwaga:

1. Wykorzystujemy platformę zakupową Logintrade jako narzędzie do kontaktów z wykonawcami.

2. Rejestracja w bazie wykonawców, przeglądanie ogłoszeń oraz składanie ofert handlowych jest bezpłatne.

3. Jeśli nie posiadasz konta na platformie zakupowej Logintrade Zarejestruj się w bazie wykonawców w celu otrzymania loginu i hasła do swojego konta. Jedno konto wykonawcy umożliwia otrzymywanie ogłoszeń od wielu Zamawiających.

4. Regulamin Platformy zakupowej jest dostępny w panelu rejestracyjnym.



Ogłoszenie nieaktualne

Czas na składanie ofert upłynął...