progress_icon

Data założenia postępowania: 2020-05-12

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie

Bohdana Dobrzańskiego 3

20-262 Lublin

NIP: 7120160419

Osoba kontaktowa:

Katarzyna Dąbrowska

tel:

e-mail: k.dabrowska@zdwlublin.nazwa.pl

Rejon Dróg Wojewódzkich we Włodawie: Remont mostu przez rzekę Krzewiankę w m. Szcześniki w ciągu drogi wojewódzkiej Nr 819 km 45+901

POSTĘPOWANIE NR Z7/5375

Tryb postępowania: Przetarg nieograniczony

Znak sprawy: R7.ST.371.10.2020.kd

Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Progi postępowania: Unijne

Przedmiot postępowania:

1. Przedmiotem zamówienia jest robota budowlana polegająca na:

Remont mostu przez rzekę Krzewiankę w m. Szcześniki w ciągu drogi wojewódzkiej Nr 819 km 45+901

Klasyfikacja robót wg CPV:

45111000-8 Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

45233000-9 Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

45221000-2 Roboty budowlane w zakresie budowy mostów i tuneli, szybów i kolei podziemnej

2. Zakres robót: Roboty remontowe mostu.

Remont ustroju niosącego polega na przywróceniu stanu pierwotnego z zastosowaniem nowych materiałów. Główne roboty remontowe to wykonanie warstwy nadbetonu profilującej spadki poprzeczne oraz podłużne na belkach ustroju niosącego, wzmocnienie skrzydełek oraz ścianki zaplecznej poprzez zastosowanie betonu zbrojonego C25/30, zabezpieczenie styku nasyp - przyczółek poprzez wykonanie płyty przejściowej, odtworzenie istniejących stożków wraz z wymianą umocnienia na prefabrykaty drobnowymiarowe, odtworzenie uszkodzonych ścieków skarpowych oraz odtworzenie technologicznych schodów skarpowych.

1) Po remoncie parametry techniczno-użytkowe mostu nie ulegną zmianie. Obiekt będzie posiadał następujące parametry:

- długość ze skrzydełkami 17,80 m,

- szerokość całkowita 7,60 m,

- szerokość w świetle barier 6,40 m,

- wysokość bariery skrajnej 1,10 m,

2) Roboty rozbiórkowe.

W ramach remontu mostu należy wykonać następujące prace rozbiórkowe:

- rozebranie balustrad,

- rozebranie nawierzchni jezdni na moście,

- frezowanie nawierzchni na dojeździe,

- rozebranie betonu zespalającego belki,

- rozebranie ścianek zaplecznych,

- rozebranie skrzydeł przyczółka,

- rozebranie umocnienia stożków,

- rozebranie schodów skarpowych,

- rozebranie umocnienia półek rzeki,

3) Zakres robót mostowych.

W ramach modernizacji - remontu mostu zostaną wykonane następujące roboty:

- roboty przygotowawcze,

- roboty ziemne,

- naprawa uszkodzeń powierzchni podpór mostu wraz z reprofilacja i zabezpieczeniem powierzchni betonowych,

- odtworzenie skrzydeł,

- odtworzenie ścianek zaplecznych,

- wykonanie zespolenia belek płyty ustroju niosącego,

- wykonanie dylatacji w formie uciąglenia nawierzchni,

- zabezpieczenie izolacją lekką powierzchni betonowych stykających się z gruntem,

- wykonanie płyt przejściowych,

- wykonanie izolacji przeciwwodnej ustroju niosącego,

- wykonanie elementów odwodnienia płyty ustroju niosącego,

- ustawienie krawężników na dojazdach,- ustawienie barier ochronnych na obiekcie i dojazdach,

- wykonanie punktów pomiarowych,

- odtworzenie i naprawienie umocnień stożków,

- odtworzenie i naprawienie ścieków skarpowych,

- umocnienie skarp przyobiektowych,

4) Roboty drogowe.

4.1. Zakres robót drogowych.

- wykonanie warstw nawierzchni,

- uzupełnienie poboczy,

5) Geometria w planie oraz profil podłużny.

Układ drogi w planie pozostaje bez zmian . W profilu podłużnym niweletę drogi na odcinku mostu dopasować do istniejącej niwelety drogi w zakresie niezbędnym do zapewnienia prawidłowych parametrów.

5.1. Konstrukcja nawierzchni na dojazdach.

- warstwa ścieralna grub. 4 cm z betonu asfaltowego AC 11 S 50/70,

- warstwa wiążąca grub. 8 cm z betonu asfaltowego AC 16 W 50/70,

- podbudowa zasadnicza grub. 20 cm z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie 0/31,5mm C 90/3

6) Pobocza

Pobocza na całej szerokości umocnione kruszywem łamanym stabilizowanym mechanicznie 0/31,5mm C 90/3, grubości 10cm.

Na styku odcinków dojazdów należy wykonać frezowanie korekcyjne w celu umożliwienia ułożenia warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego AC 11 S 50/70, grubości 4cm.

Przed przystąpieniem do robót rozbiórkowych Wykonawca wykona szczegółową niwelację jezdni na moście i dojazdach, niezbędną w celu odtworzenia istniejących rzędnych po wykonaniu prac remontowych.

Na Wykonawcy spoczywa obowiązek zatrudnienia na swój koszt nadzoru właścicielskiego związanego z prowadzeniem robót w okolicy występujących urządzeń obcych (sieci elektroenergetyczne, wodociągowe, kanalizacyjne, gazowe, telekomunikacyjne i itp.).

3. Szczegółowy zakres robót ujęty jest w projekcie wykonawczym, czasowej organizacji ruchu, specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz w tabeli elementów rozliczeniowych i przedmiarze robót stanowiącym część pomocniczą określania ilości robót. Przedmiar robót ma charakter pomocniczy. Wykonawca zobowiązany jest do dokładnego sprawdzenia ilości robót z dokumentacją projektową. Z uwagi na to, że umowa na roboty będzie umową ryczałtową w przypadku wystąpienia w trakcie prowadzenia robót większej ilości robót w jakiejkolwiek pozycji nie będzie to mogło być uznane za roboty dodatkowe z żądaniem dodatkowego wynagrodzenia. Ewentualny brak w przedmiarze robót lub we wzorze tabeli elementów rozliczeniowych pewnych robót koniecznych do wykonania na podstawie dokumentacji projektowej (w tym w projekcie wykonawczym) nie zwalnia wykonawcy od obowiązku ich wykonania na podstawie projektu w cenie umownej. Wykonawca ma prawo skorygować w przedmiarze i wzorze tabeli elementów rozliczeniowych ilości robót do wielkości według własnych obliczeń na postawie projektu wykonawczego oraz SST.

4. Wykonawca winien dysponować jednostkami sprzętu i środkami transportu zapewniającymi realizację zamówienia zgodnie z SIWZ i dokumentacją projektową w terminie umownym.

5. Zaleca się, aby Wykonawcy dokonali wizji lokalnej w miejscu realizacji robót i w jego okolicy w celu dokonania weryfikacji dokumentów i informacji przekazywanych w ramach niniejszego postępowania przez Zamawiającego.

6. Wykonawca zobowiązany jest do opracowania i zatwierdzenia planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia oraz programu zapewnienia jakości.

7. Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia bezpiecznych warunków ruchu drogowego kołowego i pieszego w rejonie prowadzonych robót objętych umową na podstawie projektu organizacji ruchu (na czas prowadzonych robót) zatwierdzonego przez Zarządzającego ruchem na drogach wojewódzkich, stanowiącego załącznik dokumentacji projektowej. Jeżeli Wykonawca nie zamierza przy prowadzeniu robót korzystać z projektu organizacji ruchu stanowiącego załącznik dokumentacji projektowej zobowiązany jest do opracowania projektu organizacji ruchu na czas prowadzenia robót we własnym zakresie, zatwierdzenia go przez Zarządzającego ruchem na drogach wojewódzkich i stosowania w trakcie realizacji robót.

8. Wykonawca zobowiązany jest do utrzymania w czystości dróg publicznych, po których będzie odbywał się ruch pojazdów budowy i transportujących materiały. W przypadku ewentualnych roszczeń odszkodowawczych administratorów i zarządców za zniszczenie dróg i ulic przez transport budowy Wykonawca jest zobowiązany do ich naprawy na własny koszt, który nie będzie podlegał odrębnej zapłacie i jest wliczony w cenę kontraktową.

9. Wykonawca zobowiązany jest zapewnić kierowanie robotami objętymi Umową, tak długo jak będzie to konieczne, przez osobę posiadającą kwalifikacje oraz spełniającą wymagania określone w ustawie Prawo Budowlane. Niezapewnienie przez Wykonawcę personelu do kierowania robotami daje inspektorowi nadzoru prawo do wstrzymania robót w całości lub części. Jakakolwiek przerwa w realizacji robót wynikająca z braku personelu do kierowania robotami będzie traktowana jako przerwa zaistniała z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy i nie może stanowić podstawy do zmiany czasu na ukończenie robót. Wykonawca zobowiązany jest skierować do kierowania robotami personel wskazany w ofercie.

10. Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia obsługi geodezyjnej podczas prowadzenia robót i sporządzenia powykonawczej inwentaryzacji geodezyjnej przez upoważnioną jednostkę geodezyjną zgodnie z §19, §20 i § 21 Rozporządzenia Ministra Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa z dnia 21 lutego 1995 r. w sprawie rodzaju i zakresu opracowań geodezyjno-kartograficznych oraz czynności geodezyjnych obowiązujących w budownictwie (Dz. U. 1995 Nr 25 poz. 133). Dokumentacja geodezyjno kartograficzna sporządzona w wyniku geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej musi zawierać dane umożliwiające wniesienie zmian na mapę zasadniczą, do ewidencji gruntów i budynków (wykaz zmian gruntowych) oraz do ewidencji sieci uzbrojenia terenu. Wykonawca zobowiązany jest do zarejestrowania jej we właściwym miejscowo Ośrodku Dokumentacji Geodezyjnej oraz dostarczenia jej Zamawiającemu również w wersji elektronicznej w formacie PDF i DXF.

11. Wykonane przez Wykonawcę zamówienie (roboty budowlane) objęte będą rękojmią na okres czasu wynikający ze złożonej oferty (zgodnie z pkt. XV SIWZ).

12. Zamawiający stosownie do art. 29 ust. 3a ustawy Pzp, wymaga zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę osób wykonujących czynności, o których mowa w pkt. XXI.5 SIWZ w zakresie realizacji zamówienia.

13. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych.

14. Zgodnie z art. 30 ust. 4 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez Zamawiającego jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego roboty spełniają wymagania określone przez Zamawiającego (art. 30, ust. 5 ustawy).

Za rozwiązania równoważne uznane będzie wykonanie robót przy wykorzystaniu technologii, materiałów i sprzętu innego niż określone w SST, projekcie wykonawczym, przedmiarze, kosztorysie ofertowym itp. - zaproponowane w ofercie pod warunkiem że ich parametry będą nie gorsze niż określone w powyższych dokumentach.

Ilekroć w dokumentacji projektowej podane są typy urządzeń lub wyrobów oraz ich producenci, należy traktować je, jako przykładowe. Do realizacji robót mogą być stosowane urządzenia lub wyroby równoważne o minimalnych parametrach technicznych jak wskazane w dokumentacji, dopuszczone do stosowania w krajach Unii Europejskiej.

Gdy zaoferowane rozwiązania równoważne będą powodowały konieczność zmiany dokumentacji projektowej, Wykonawca, którego oferta będzie wybrana jako najkorzystniejsza, zobowiązany będzie do dokonania – przed rozpoczęciem wykonania przedmiotu zamówienia – zmiany tej dokumentacji oraz zostanie obciążony kosztami tych zmian.





Załączniki:

Odznacz wszystko w sekcjach
Zaznacz wszystko w sekcjach
Pobierz





Uwaga:

1. Wykorzystujemy platformę zakupową Logintrade jako narzędzie do kontaktów z wykonawcami.

2. Rejestracja w bazie wykonawców, przeglądanie ogłoszeń oraz składanie ofert handlowych jest bezpłatne.

3. Jeśli nie posiadasz konta na platformie zakupowej Logintrade Zarejestruj się w bazie wykonawców w celu otrzymania loginu i hasła do swojego konta. Jedno konto wykonawcy umożliwia otrzymywanie ogłoszeń od wielu Zamawiających.

4. Regulamin Platformy zakupowej jest dostępny w panelu rejestracyjnym.



Ogłoszenie nieaktualne

Czas na składanie ofert upłynął...