REMONT MOSTU WRAZ Z KŁADKĄ DLA PIESZYCH W M. OPOLE LUBELSKIE W CIĄGU DROGI NR 824 W KM 44+337

Postępowanie nr Z23/5371

Osoba kontaktowa: Aleksandra Pijanowska zzzzzz@zzzz_in.pl

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie

Bohdana Dobrzańskiego 3 20-262 Lublin NIP: 7120160419
Data założenia postępowania: 2020-07-02

Terminy

Termin składania

2020-07-17 10:00

Termin otwarcia

2020 -07 -17 10 :15

Termin zadawania pytań

2020-07-17 10:00

Szczegóły postępowania

Tryb postępowania

Przetarg nieograniczony

Znak sprawy

R6.ST.3711.5.2020

Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

Progi postępowania

Biuletynowe

Przedmiot postępowaniaa

Opis przedmiotu

1. Zakres zamówienia:

1) Zamówienie obejmuje remont mostu oraz kładki dla pieszych przez rzekę Jankówka w m. Opole Lubelskie zlokalizowanych w ciągu drogi wojewódzkiej nr 824, w km 44+337

2) Stan istniejący - parametry obiektów

Most:

- jednoprzęsłowy, belkowy, swobodnie podparty bez wsporników, o konstrukcji płytowej monolitycznej z betonu zbrojonego, rok budowy 1960

- podstawowe parametry techniczno – użytkowe mostu: długość obiektu 5,9 m, szerokość całkowita 11,0 m

Kładka dla pieszych:

- obiekt jednoprzęsłowy o konstrukcji stalowej i schemacie statycznym belki swobodnie podpartej bez wsporników

- podstawowe parametry techniczno – użytkowe kładki dla pieszych: długość obiektu 13,3 m, szerokość całkowita 2,0 m

3) Zakres robót.

Roboty obejmują kompleksowy remont w zakresie:

a. mostu (m.in.) :

- roboty rozbiórkowe

- remont i kompleksowe zabezpieczenie antykorozyjne konstrukcji betonowych (płyta, podpory),

- wykonanie warstwy nadbetonu (zbrojonego dwiema siatkami) zespolonego z istniejącą płytą ustroju nośnego,

- wymianę izolacji,

- wykonanie nawierzchni z żywic epoksydowych na kapach podbarierowych,

- odtworzenie nawierzchni na obiekcie i dojazdach wraz z wykonaniem oznakowania poziomego,

- wykonanie dylatacji,

- wykonanie płyt przejściowych za podporami,

- wymianę barier mostowych oraz ochronnych na obiekcie i odcinkach dojazdowych,

- remont stożków, skarp, schodów i urządzeń odwadniających,

- wykonanie zabezpieczeń sieci uzbrojenia terenu,

b. kładki (m.in.):

- roboty rozbiórkowe

- zabezpieczenie sieci uzbrojenia terenu w pobliżu remontowanych obiektów,

- czyszczenie strumieniowo-ścierne podpór,

- zakotwienie łożysk stalowych,

- wypełnienie ubytków betonu zaprawami PCC,

- wykonanie zabezpieczeń antykorozyjnych konstrukcji betonowych,

- montaż ustroju nośnego: dźwigarów głównych C300 oraz stężenia ich poprzecznicami z profili stalowych IPN120,

- zabezpieczenie antykorozyjne konstrukcji stalowej,

- wykonanie nawierzchni z żywic epoksydowych na remontowanej kładce,

- montaż obustronnych aluminiowych balustrad z płaskowników, o wysokości 1200 mm od nawierzchni kładki,

- oczyszczenie i wypełnienie ubytków umocnienia stożków,

- odtworzenie nawierzchni na dojściach do kładki,

2. Wykonawca zobowiązany jest do:

a. opracowania i zatwierdzenia planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia oraz programu zapewnienia jakości.

b. zapewnienia bezpiecznych warunków ruchu drogowego kołowego i pieszego w rejonie prowadzonych prac na podstawie projektu czasowej organizacji ruchu, zatwierdzonego przez organ zarządzający ruchem.

c. zapewnienia obsługi geodezyjnej podczas prowadzenia robót i sporządzenia powykonawczej inwentaryzacji geodezyjnej przez upoważnioną jednostkę geodezyjną zgodnie z §19, §20 i § 21 Rozporządzenia Ministra Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa z dnia 21 lutego 1995 r. w sprawie rodzaju i zakresu opracowań geodezyjno-kartograficznych oraz czynności geodezyjnych obowiązujących w budownictwie (Dz. U. Nr 25 z 1995 r. poz. 133). Dokumentacja geodezyjno-kartograficzna sporządzona w wyniku geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej musi zawierać dane umożliwiające wniesienie zmian na mapę zasadniczą, do ewidencji gruntów i budynków (wykaz zmian gruntowych) oraz do ewidencji sieci uzbrojenia terenu. Wykonawca zobowiązany jest do zarejestrowania jej we właściwym miejscowo Ośrodku Dokumentacji Geodezyjnej oraz dostarczenia jej Zamawiającemu również w wersji elektronicznej w formacie PDF i DXF.

Koszt sporządzenia inwentaryzacji Wykonawca winien wkalkulować w cenę oferty.

d. wykonania inwentaryzacji i przeglądu nieruchomości w sąsiedztwie wykonywanych robót. W przypadku ewentualnych roszczeń odszkodowawczych właścicieli nieruchomości, Wykonawca jest zobowiązany do ich naprawy na własny koszt, który nie będzie podlegał odrębnej zapłacie i jest wliczony w cenę kontraktową.

e. dysponowania jednostkami sprzętu i środkami transportu zapewniającymi realizację zamówienia zgodnie z SST i dokumentacją projektową, w terminie umownym.

f. utrzymania w czystości dróg publicznych, po których będzie odbywał się ruch pojazdów budowy i transportujących materiały. W przypadku ewentualnych roszczeń odszkodowawczych administratorów i zarządców za zniszczenie dróg i ulic przez transport budowy Wykonawca jest zobowiązany do ich naprawy na własny koszt, który nie będzie podlegał odrębnej zapłacie i jest wliczony w cenę kontraktową.

g. kierowania robotami objętymi Umową tak długo jak będzie to konieczne przez osobę posiadającą kwalifikacje oraz spełniającą wymagania określone w ustawie Prawo Budowlane. Niezapewnienie przez Wykonawcę personelu do kierowania robotami daje Inspektorowi Nadzoru prawo do wstrzymania robót w całości lub części. Jakakolwiek przerwa w realizacji robót wynikająca z braku personelu do kierowania robotami będzie traktowana jako przerwa zaistniała z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy i nie może stanowić podstawy do zmiany czasu na ukończenie robót. Wykonawca zobowiązany jest skierować do kierowania robotami personel wskazany w formularzu ofertowym oraz w wykazie osób.

3. Szczegółowy zakres robót ujęty jest w dokumentacji projektowej, szczegółowych specyfikacjach technicznych oraz w przedmiarach robót, stanowiących część pomocniczą w określeniu ilości robót.

Przedmiary robót mają charakter pomocniczy. Wykonawca zobowiązany jest do dokładnego sprawdzenia ilości robót z dokumentacją projektową. Z uwagi na to, że umowa na roboty będzie umową ryczałtową, w przypadku wystąpienia w trakcie prowadzenia robót większej ilości robót w jakiejkolwiek pozycji, nie będzie to mogło być uznane za roboty dodatkowe z żądaniem dodatkowego wynagrodzenia.

Ewentualny brak w przedmiarach robót lub we wzorach tabel elementów rozliczeniowych pewnych robót koniecznych do wykonania na podstawie dokumentacji projektowej nie zwalnia Wykonawcy od obowiązku ich wykonania na podstawie dokumentacji projektowej w cenie umownej.

Wykonawca ma prawo skorygować ilości robót w przedmiarach oraz wzorach tabeli elementów rozliczeniowych do wielkości według własnych obliczeń na postawie dokumentacji projektowej oraz SST.

4. Zaleca się, aby Wykonawcy dokonali wizji lokalnej na terenie realizacji robót i w jego okolicy w celu dokonania weryfikacji dokumentów i informacji przekazywanych w ramach niniejszego postępowania przez Zamawiającego.

5. Wykonane przez Wykonawcę roboty budowlane objęte będą rękojmią na okres wynikający ze złożonej oferty (zgodnie z pkt. XV SIWZ).

6. Zamawiający, stosownie do art. 29 ust. 3 a ustawy PZP wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę osób wykonujących czynności, o których mowa w pkt. XXI. SIWZ w zakresie realizacji zamówienia.

7. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych.

8. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert wariantowych.

9. Zgodnie z art. 30 ust. 4 ustawy PZP, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez Zamawiającego jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego roboty spełniają wymagania określone przez Zamawiającego (art. 30, ust. 5 ustawy).

Za rozwiązania równoważne uznane będzie wykonanie robót przy wykorzystaniu technologii, materiałów i sprzętu innego niż określone w SST i dokumentacji projektowej, zaproponowane w ofercie, pod warunkiem, że ich parametry będą nie gorsze niż określone w powyższych dokumentach.

Jeżeli w dokumentacji projektowej podane są typy urządzeń lub wyrobów oraz ich producenci, należy traktować je jako przykładowe lub pomocnicze w celu sprawdzenia poprawności przyjętych rozwiązań projektowych z wymaganiami określonymi w przepisach prawa (ustawy, rozporządzenia, normy), a nie jako wymagane. Do realizacji robót mogą być stosowane urządzenia lub wyroby równoważne o minimalnych parametrach technicznych jak wskazane w dokumentacji, w których zawarto odpowiednie wymagane parametry minimalne lub maksymalne.

Zamawiający w przedmiotowym postępowaniu opisał przedmiot zamówienia zgodnie z art. 30 ust. ust. 1 pkt. 2 oraz ust. 3. W SST zawarto na podstawie odpowiednich norm wymagania zawierające odpowiednie wymagane parametry minimalne lub maksymalne.

W przypadku, gdy Wykonawca zaproponuje rozwiązania równoważne, zobowiązany jest wykonać i załączyć do oferty zestawienie wszystkich zaproponowanych pozycji równoważnych i wykazać ich równoważność w stosunku do opisanych w dokumentacji, ze wskazaniem nazwy, strony i pozycji opisu przedmiotu zamówienia, których dotyczy. Wszystkie zaproponowane przez Wykonawcę pozycje muszą posiadać parametry techniczne spełniające minimalne lub maksymalne parametry podane przez Zamawiającego w dokumentacji projektowej oraz posiadać stosowane dopuszczenia i atesty.

Opis proponowanych rozwiązań równoważnych powinien być dołączony do oferty i musi być na tyle szczegółowy, żeby Zamawiający przy ocenie ofert mógł ocenić spełnienie wymagań dotyczących ich parametrów technicznych oraz rozstrzygnąć, czy zaproponowane rozwiązania są równoważne. Oznacza to, że na Wykonawcy spoczywa obowiązek wykazania, że oferowane przez niego rozwiązania są równoważne w stosunku do opisanego przez Zamawiającego.

Lista pytań

Lp. Tytuł pytania Data wysłania pytania Status
Brak wyników do wyświetlenia

Załączniki

Informacja o wyborze oferty (na platformę).pdf 516.08 KB 24.07.2020 - 07:47:03
Zestawienie ofert.pdf 739.55 KB 17.07.2020 - 11:03:52
Rys. Nr 7.pdf 1.88 MB 16.07.2020 - 10:28:56
Rys. Nr 3.pdf 292.83 KB 16.07.2020 - 10:28:56
Treść zapytań do SIWZ wraz z odpowiedziami (z załącznikami).pdf 2.85 MB 16.07.2020 - 10:28:56
Treść zapytania do SIWZ wraz z odpowiedzią.pdf 348.63 KB 15.07.2020 - 13:00:47
Czasowa_Organizacja_Ruchu.pdf 8.64 MB 02.07.2020 - 14:45:02
PRZEDMIAR_Most.pdf 271.01 KB 02.07.2020 - 14:45:02
Wzór załączników - edytowalne.docx 111.07 KB 02.07.2020 - 14:45:02
Projekt_Budowlano_Wykonawczy_Kładka.pdf 22.83 MB 02.07.2020 - 14:45:02
STWiOR_most.pdf 5.21 MB 02.07.2020 - 14:45:02
Załącznik A1 Tabela elementów rozliczeniowych (kładka).xlsx 17.47 KB 02.07.2020 - 14:45:02
Ogłoszenie o zamówieniu.pdf 123.85 KB 02.07.2020 - 14:45:02
Załącznik A1 Tabela elementów rozliczeniowych (kładka).pdf 46.18 KB 02.07.2020 - 14:45:02
Załącznik A2 Tabela elementów rozliczeniowych (most).xlsx 30.23 KB 02.07.2020 - 14:45:02
SIWZ.pdf 464.84 KB 02.07.2020 - 14:45:02
Projekt_Budowlano_Wykonawczy_most.pdf 42.33 MB 02.07.2020 - 14:45:02
Załącznik A2 Tabela elementów rozliczeniowych (most).pdf 62.03 KB 02.07.2020 - 14:45:02
STWiOR_kladka.pdf 3.26 MB 02.07.2020 - 14:45:02
PRZEDMIAR_Kladka.pdf 244.72 KB 02.07.2020 - 14:45:02

Dodatkowe informacje

Warunki korzystania z platformy

  1. Wykorzystujemy platformę zakupową Logintrade jako narzędzie do kontaktów z wykonawcami.
  2. Rejestracja w bazie wykonawców, przeglądanie ogłoszeń oraz składanie ofert handlowych jest bezpłatne.
  3. Jeśli nie posiadasz konta na platformie zakupowej Logintrade, zarejestruj się w bazie wykonawców w celu otrzymania loginu i hasła do swojego konta. Jedno konto wykonawcy umożliwia otrzymywanie ogłoszeń od wielu Zamawiających.
  4. Regulamin Platformy zakupowej jest dostępny w panelu rejestracyjnym.