progress_icon

Data założenia postępowania: 2021-07-23

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie

Bohdana Dobrzańskiego 3

20-262 Lublin

NIP: 7120160419

Osoba kontaktowa:

Aleksandra Pijanowska

tel:

e-mail: zzzzzz@zzzz_in.pl

RDW w Puławach: Budowa chodnika w miejscowości Zagórze w ciągu drogi wojewódzkiej Nr 832 Wola Rudzka – Poniatowa – Krężnica Okrągła od km 14+951 do km 15+875

POSTĘPOWANIE NR Z81/5371

Tryb postępowania: Przetarg nieograniczony

Znak sprawy: R6.ST.371.2.2021.ap

Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Progi postępowania: Unijne

Przedmiot postępowania:

1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na budowie chodnika w m. Zagórze w ciągu drogi wojewódzkiej Nr 832, od km 14+951 do km 15+875

Kod CPV:

45 11 12 00 – 0 Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45 11 13 00 – 1 Roboty rozbiórkowe

45 23 32 20 – 7 Roboty w zakresie nawierzchni dróg

2. Zakres robót obejmuje:

1) Oznakowanie miejsca robót zgodnie z projektem czasowej organizacji ruchu.

2) Roboty przygotowawcze i rozbiórkowe

3) Wycinkę drzew

4) Roboty ziemne.

5) Ustawienie krawężników, oporników i obrzeży betonowych.

6) Wykonanie podbudowy.

7) Wykonanie nawierzchni chodnika z kostki betonowej gr. 6 cm.

8) Wykonanie nawierzchni zjazdów z kostki betonowej gr. 8 cm.

9) Wykonanie nawierzchni zatok autobusowych z kostki betonowej gr. 8 cm.

10) Wykonanie nawierzchni poboczy.

11) Odtworzenie oznakowania pionowego i poziomego.

Szczegółowy zakres robót ujęty jest w dokumentacji projektowej, projekcie stałej organizacji ruchu, specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót oraz w przedmiarach robót stanowiących część pomocniczą określenia ilości robót.

UWAGA

1) Z uwagi na konieczność dokonania wycinki drzew w okresie lęgowym, Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia osoby posiadającej stosowne uprawnienia do przeprowadzenia oględzin drzew bezpośrednio przed ich usunięciem w celu wykluczenia zasiedlenia ich przez gatunki chronione (w załączeniu decyzja zezwalająca na wycinkę drzew).

Powyższe należy uwzględnić w cenie ofertowej.

2) Drewno pochodzące z wycinki drzew Wykonawca przewiezie na bazę Obwodu Drogowego w Kurowie (Olesin 12).

3) Wszystkie materiały rozbiórkowe nienadające się do ponownego wykorzystania oraz gałęzie i karpy pochodzące z wycinki drzew Wykonawca zagospodaruje we własnym zakresie.

4) Materiały nadające się do ponownego wykorzystania, Wykonawca w ustaleniu z Zamawiającym przekaże na Obwód Drogowy w Kurowie (Olesin 12).

3. Dokumentacja projektowa dostosowana jest do potrzeb wszystkich użytkowników w tym zapewnia dostępność dla osób niepełnosprawnych. Jako obiekt publiczny po zrealizowaniu rozbudowy, nie będzie posiadał ograniczeń dostępności przez wszystkich uczestników ruchu drogowego, w tym przez osoby niepełnosprawne, do czego obligują przepisy dotyczące wymagań m.in. dla warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne (j.t. Dz. U. z 2016 r. poz. 124 z późn. zm.), drogowe obiekty inżynierskie (Dz. U. z 2000 r. Nr 63 poz. 735 z późn. zm.) i budynki (j.t. Dz. U. z 2015 r. poz. 1422 z późn. zm.).

4. Przedmiary robót mają charakter pomocniczy. Wykonawca przed złożeniem oferty zobowiązany jest do dokładnego sprawdzenia ilości robót z dokumentacją projektową. Z uwagi na to, że umowa na roboty jest umową ryczałtową w przypadku wystąpienia w trakcie prowadzenia robót większej ilości robót w jakiejkolwiek pozycji nie będzie to mogło być uznane za roboty dodatkowe z żądaniem dodatkowego wynagrodzenia. Ewentualny brak w przedmiarze robót lub we wzorach kosztorysu ofertowego pewnych robót koniecznych do wykonania na podstawie doku­mentacji projektowej nie zwalnia Wykonawcy od obowiązku ich wykonania na podstawie projektu w cenie umownej.

5. Wykonawca ponosi ryzyko z tytułu niedoszacowania w kosztorysie ofertowym wszelkich kosztów związanych z realizacją przedmiotu zamówienia. Niedoszacowanie, brak rozpoznania rynku w zakresie dostępności materiałów oraz ich cen zgodnie z wymaganiami dokumentacji i SST nie może być podstawą do żądania zmiany umownego wynagrodzenia.

6. Wykonawca winien dysponować jednostkami sprzętu i środkami transportu zapewniającymi realizację zamówienia zgodnie z SWZ i dokumentacją projektową w terminie umownym.

7. Wykonawca przed przystąpieniem do robót zobowiązany jest do sporządzenia i przedstawienia Zamawiającemu inwentaryzacji zjazdów.

8. Wykonawca jest zobowiązany do opracowania i zatwierdzenia planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia oraz programu zapewnienia jakości.

9. Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia bezpiecznych warunków ruchu drogowego kołowego i pieszego w rejonie prowadzonych robót objętych umową na podstawie projektu organizacji ruchu (na czas prowadzonych robót) zatwierdzonego przez Zarządzającego ruchem na drogach wojewódzkich, stanowiącego załącznik dokumentacji projektowej. Jeżeli Wykonawca nie zamierza przy prowadzeniu robót korzystać z projektu organizacji ruchu stanowiącego załącznik dokumentacji projektowej zobowiązany jest do opracowania projektu organizacji ruchu na czas prowadzenia robót we własnym zakresie, zatwierdzenia go przez Zarządzającego ruchem na drogach wojewódzkich i stosowania w trakcie realizacji robót.

10. Wykonawca zobowiązany jest do utrzymania czystości dróg publicznych po których będzie się ruch pojazdów budowy i transportujących materiały. W przypadku ewentualnych roszczeń odszkodowawczych administratorów i zarządców za zniszczenie dróg i ulic przez transport budowy Wykonawca jest zobowiązany do ich naprawy na własny koszt , który nie będzie podlegał odrębnej zapłacie i jest wliczony w cenę kontraktową

11. Wykonawca zobowiązany jest zapewnić kierowanie robotami objętymi Umową , tak długo jak będzie to konieczne, przez osobę posiadającą kwalifikacje oraz spełniającą wymagania określone w ustawie Prawo Budowlane. Niezapewnienie przez Wykonawcę personelu do kierowania robotami daje inspektorowi nadzoru prawo do wstrzymania robót w całości lub części. Jakakolwiek przerwa w realizacji robót wynikająca z braku personelu do kierowania robotami będzie traktowana jako przerwa zaistniała z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy i nie może stanowić podstawy do zmiany czasu na ukończenie robót. Wykonawca zobowiązany jest skierować do kierowania robotami personel wskazany w ofercie.

12. Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia obsługi geodezyjnej podczas prowadzenia robót i sporządzenia powykonawczej inwentaryzacji geodezyjnej przez upoważnioną jednostkę geodezyjną zgodnie z §19, § 20 i § 21 Rozporządzenia Ministra Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa z dnia 21 lutego 1995r. w sprawie rodzaju i zakresu opracowań geodezyjno – kartograficznych oraz czynności geodezyjnych obowiązujących w budownictwie ( Dz. U. 1995 Nr poz. 133) Dokumentacja geodezyjno kartograficzna sporządzona w wyniku geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej musi zawierać dane umożliwiające wniesienie zmian na mapę zasadniczą, do ewidencji gruntów i budynków (wykaz zmian gruntowych) oraz do ewidencji sieci uzbrojenia terenu. Wykonawca zobowiązany jest do zarejestrowania jej we właściwym miejscowo Ośrodku Dokumentacji Geodezyjnej oraz dostarczenia jej Zamawiającemu również w wersji elektronicznej w formie PDF i DXF.

13. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych.

Dla wybranego wariantu realizacji zamówienia jego podział na części nie jest uzasadniony.

Podział zamówienia na części mógłby wprowadzić na plac budowy kilku Wykonawców. Taka sytuacja jest nie do przyjęcia z punktu widzenia koordynacji prac, przenikania się odpowiedzialności Wykonawców, przyjętego terminu wykonania robót, ewentualnych zmian terminów wykonywania poszczególnych elementów robót, nieskoordynowania robót pomiędzy Wykonawcami i wynikającego z tego tytułu ewentualnego niedotrzymania terminów wykonania.

Ponadto podział zamówienia na części spowodowałby wzrost kosztów, m.in. kosztów zaplecza technicznego, zaplecza administracyjnego, placów składowych, dostawy materiałów. Możliwość wystąpienia sporów pomiędzy Wykonawcami wpłynęłaby niekorzystnie na całą organizację robót a w rezultacie na nienależyte wykonanie całości Zamówienia.

14. Przedmiot zamówienia został opisany w sposób określony w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3, ustawy PZP. Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym pod warunkiem, że Wykonawca udowodni w ofercie, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104-107, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia.

UWAGA !

Następuje zmiana terminu składania i otwarcia ofert z dnia 04.08.2021 r. na dzień 06.08.2021 r.

Dokumenty przetargowe "po zmianie" zostaną zamieszczone  w dniu opublikowania sprostowania do ogłoszenia o zamówieniu.   





Załączniki:

Odznacz wszystko w sekcjach
Zaznacz wszystko w sekcjach
Pobierz





Uwaga:

1. Wykorzystujemy platformę zakupową Logintrade jako narzędzie do kontaktów z wykonawcami.

2. Rejestracja w bazie wykonawców, przeglądanie ogłoszeń oraz składanie ofert handlowych jest bezpłatne.

3. Jeśli nie posiadasz konta na platformie zakupowej Logintrade Zarejestruj się w bazie wykonawców w celu otrzymania loginu i hasła do swojego konta. Jedno konto wykonawcy umożliwia otrzymywanie ogłoszeń od wielu Zamawiających.

4. Regulamin Platformy zakupowej jest dostępny w panelu rejestracyjnym.



Ogłoszenie nieaktualne

Czas na składanie ofert upłynął...