progress_icon

Data założenia postępowania: 2022-08-29

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie

Bohdana Dobrzańskiego 3

20-262 Lublin

NIP: 7120160419

Osoba kontaktowa:

Ewa Baran

tel: 846386639 w.26

e-mail: e.baran@zdw.lublin.pl

RDW w Zamościu „Budowa chodnika w miejscowości Malewszczyzna w ciągu drogi Nr 849 Zamość – Jacnia – Józefów – Wola Obszańska od km 26+160 do km 27+064”

POSTĘPOWANIE NR Z11/90982

Tryb postępowania: Podstawowy bez negocjacji

Znak sprawy: R8.ST.371.14.2022.eb

Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Progi postępowania: Biuletynowe

Przedmiot postępowania:

Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na wykonaniu robót określonych w zadaniu pod nazwą:

RDW w Zamościu„Budowa chodnika w miejscowości Malewszczyzna w ciągu drogi Nr 849 Zamość – Jacnia – Józefów – Wola Obszańska od km 26+160 do km 27+064”

1. Zakres inwestycji obejmuje budowa chodnika w miejscowości Malewszczyzna w ciągu drogi Nr 849 Zamość – Jacnia – Józefów – Wola Obszańska od km 26+160 do km 27+064.

2. Zakres robót obejmuje:

Zaprojektowano budowę chodnika o szerokości 1,5m odsuniętego od krawędzi jezdni drogi wojewódzkiej, zaprojektowano również przebudowę istniejących zjazdów oraz budowę jednej zatoki autobusowej.

Wykonanie według projektu architektoniczno – budowlanego, zgodnie z pozwoleniem na budowę nr 79/22 chodnika dla pieszych o nawierzchni bitumicznej, ze zjazdami indywidualnymi z kostki betonowej, zjazdami publicznymi o nawierzchni bitumicznej, zatoką autobusową, zmianą stałej organizacji ruchu i wykonaniem inwentaryzacji geodezyjnej.

W tym celu wykonany zostanie zakres rzeczowyrobót jak niżej :

2.1.Chodnik dla pieszych – zaprojektowano budowę chodnika o szerokości 1,5m odsunięty od jezdni drogi wojewódzkiej o spadku poprzecznym o wartości 2%. Nawierzchnię chodnika zaprojektowano z mieszanki mineralno-asfaltowej. - 1330m2

- warstwa ścieralna z mieszanki mineralno-asfaltowej AC 8 S wg WT-2 2016 – 5 cm

- warstwa wiążąca z mieszanki mineralno-asfaltowej AC 16 W wg WT-2 2016 – 5 cm

- podbudowa zasadnicza z mieszanki kruszywa niezwiązanego C 90/3 – 15 cm

- podbudowa pomocnicza z mieszanki kruszywa związanego cementem C 3/4 – 10 cm

2.2 Zjazdy indywidualne – nawierzchnię zjazdów zaprojektowano z kostki brukowej betonowej, które obramowano za pomocą obrzeża betonowego o wymiarach 8x30x100cm. Zjazdy zaprojektowano o szerokości 4,0m wraz ze skosami o stosunku 1,5:1,5m. Krawężniki przy połączeniu z drogą wojewódzką należy wykonać o odsłonięciu 4 cm. - 871,03m2

- nawierzchnia z kostki brukowej betonowej koloru grafitowego – 8 cm

- podsypka cementowo - piaskowa – 5 cm

- podbudowa pomocnicza z mieszanki kruszywa związanego cementem C 3/4 – 15 cm

- podbudowa pomocnicza z mieszanki kruszywa związanego cementem C 5/6 – 15 cm

2.3Zjazdy publiczne - 189,50m2

- warstwa ścieralna z betonu asfaltowego AC 8 S 50/70 wg WT-2 2016 – 5 cm

- warstwa wiążąca z betonu asfaltowego AC 16 W 50/70 wg WT-2 2016 – 7 cm

- podbudowa z mieszanki mineralno-asfaltowej AC 22 P 50/50 wg WT-2 2016 – 10 cm

- podbudowa zasadnicza z mieszanki kruszywa niezwiązanego C 90/3 – 20 cm

- podbudowa pomocnicza z mieszanki kruszywa związanego cementem C 5/6 – 28 cm

2.4 Zatoka autobusowa– zatokę zaprojektowano o nawierzchni z mieszanki mineralno-asfaltowej o szerokości 3,0m wraz ze skosem wyjazdowym 1:8 oraz skosem wjazdowym 1:4. Zatokę obramowano za pomocą krawężnika betonowego 15x30x100 cm o odsłonięciu 15 cm. Zaprojektowana przebudowa peronów autobusowych o szerokości 1,5m oraz długości 20,0m. Nawierzchnię z mieszanki mineralno-asfaltowej. - 114m2

- warstwa ścieralna z mieszanki mineralno-asfaltowej AC 8 S wg WT-2 2016 – 5 cm

- warstwa wiążąca z mieszanki mineralno-asfaltowej AC 16 W wg WT-2 20 – 7 cm

- podbudowa z mieszanki mineralno-asfaltowej AC 22 P 50/50 wg WT-2 2016 – 10 cm

- podbudowa zasadnicza z mieszanki kruszywa niezwiązanego C 90/3 – 20 cm

- podbudowa pomocnicza z mieszanki kruszywa związanego cementem C 5/6 – 28 cm

2.5. Rozwiązania dla osób niepełnosprawnych – na przejściach dla pieszych i peronach zatok autobusowych, zaprojektowano udogodnienia dla osób niepełnosprawnych projektując na peronach po jednym rzędzie płyty integracyjnej koloru żółtego z wypustkami wyraźnie wyczuwalnymi pod butami o wymiarach 35x35cm. Płyty integracyjne umieszczone w niniejszych newralgicznych punktach mają na celu poinformowanie osób niewidomych o wystąpieniu miejsc w których występuje konieczność zachowania szczególnej ostrożności. – 24,5m2

2.6 Układanie rur ochronnych dwudzielnych - 345m2

2.7 Regulacja zasuw wodociągowych - 6szt

2.8 Ustawienie krawężników betonowych 15x30cm na ławie z betonu C16/20 - 262,2m

2.9 Ustawienie obrzeży betonowych 8x30cm na ławie z betonu C8/10 - 665,0m

2.10 Oznakowanie poziome nawierzchni grubowarstwowe - 30,08m2

2.11 Ustawienie znaków pionowych - 8 szt.

2.12 Inwentaryzacja geodezyjna powykonawcza.

3. Dokumentacja projektowa dostosowana jest do potrzeb wszystkich użytkowników w tym zapewnia dostępność dla osób niepełnosprawnych. Jako obiekt publiczny po zrealizowaniu remontu, nie będzie posiadał ograniczeń dostępności przez wszystkich uczestników ruchu drogowego, w tym przez osoby niepełnosprawne, do czego obligują przepisy dotyczące wymagań m.in. dla warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne (j.t. Dz.U. z 2016 r. poz. 124 z późn. zm.), drogowe obiekty inżynierskie (Dz.U. z 2000r. Nr 63 poz. 735 z późn. zm.) i budynki (j.t. Dz.U. z 2015 r. poz. 1422 z późn. zm.).

4. Zamawiający nie dokonuje podziału zamówienia na części z uwagi na fakt,że przedmiotzamówienia obejmuje swym zakresem jeden rodzaj robót, które należy wykonaćkompleksowo.Ponadto podział zamówienia spowodowałby nadmierne trudności techniczne i generowałbyzwiększenie kosztów wykonania tegoż zamówienia. Stworzyłoby to równieżzagrożenieprawidłowego zrealizowania zadania przez potrzebęskoordynowania działańposzczególnychwykonawców, którzy realizowaliby różne części zamówienia.Podział zamówienia spowodowałby wzrost kosztów budowy oraz wpłynąłby niekorzystnie na całąorganizacjęwszystkich robót. Równieżopracowana dokumentacja projektowa nie uwzględniapodziału zamówienia na części.

5. Zamówienie należy wykonaćw sposób gwarantujący należytą jakość zgodnie z projektem architektoniczno – budowlanym, projektem stałej organizacji ruchu, Specyfikacjach Technicznych Wykonania i Odbioru Robót oraz w przedmiarze robót stanowiącym część pomocniczą określania ilości robót oraz zgodnie z obowiązującymi aktualnymi przepisami z zakresu prawa budowlanego, ochrony środowiska.

6. Wykonawca zobowiązany jest przed rozpoczęciem prac oraz po ich zakończeniupowiadomić właścicieli sieci uzbrojenia podziemnego i naziemnego o terminie ichwykonania oraz prowadzić je zgodnie z projektem.

7. Na wbudowane materiały wykonawca winien przedłożyćkrajowe deklaracje właściwościużytkowych.

8. Wszystkie badania kontrolne robót określone w STWIOBR wykonane zostanąnakoszt Wykonawcy i przedłożone Inspektorowi Nadzoru celem akceptacji.

9. Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia bezpiecznych warunków ruchu drogowegokołowego i pieszego w rejonie prowadzonych robót objętych umowąna podstawie projektuczasowej organizacji ruchu, dostarczonego przez Zamawiającego.

10. Wykonawca zobowiązany jest do:

- opracowania i zatwierdzenia planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia oraz programu zapewnienia jakości,

- opracowania i zatwierdzenia projektu organizacji ruchu na czas prowadzenia robót wraz z uzgodnieniami i zatwierdzeniem przez zarządzającego ruchem, zgodnie z obowiązującymi przepisami, jeżeli Wykonawca nie zamierza przy prowadzeniu robót korzystaćz projektu organizacji ruchu na czas prowadzenia robót dostarczonego przez Zamawiającego.

- utrzymania w czystości dróg publicznych, po których będzie odbywał się ruch pojazdów budowy i transportujących materiałów, wykonania inwentaryzacji i przeglądu stanu zerowego dróg przeznaczonych do transportu oraz ustalenia z odpowiednimi zarządcami sposobu korzystania z uzgodnionych dróg. W przypadku ewentualnych roszczeń odszkodowawczych administratorów i zarządców za zniszczenie dróg i ulic przez transport budowy Wykonawca jest zobowiązany do ich naprawy na własny koszt, który nie będzie podlegał odrębnej zapłacie i jest wliczony w cenę kontraktową.

- zapewnienie bezpiecznych warunków ruchu drogowego kołowego i pieszego w rejonie prowadzonych robót objętych umową na podstawie projektu organizacji ruchu (na czas prowadzonych robót0 zatwierdzonego przez Zarządzającego ruchem na drogach wojewódzkich, stanowiącego załącznik dokumentacji projektowej.

- wykonania inwentaryzacji i przeglądu nieruchomości w sąsiedztwie wykonywanych robót. W przypadku ewentualnych roszczeń odszkodowawczych właścicieli nieruchomości Wykonawca jest zobowiązany do ich naprawy na własny koszt, który nie będzie podlegał odrębnej zapłacie i jest wliczony w cenę kontraktową.

11. Szczegółowy zakres robót ujęty jest w dokumentacji projektowej, Specyfikacjach TechnicznychWykonania i Odbioru Robót oraz w przedmiarze robót stanowiącym częśćpomocnicząokreśleniailości robót.

12. Przedmiar robót ma charakter pomocniczy. Wykonawca zobowiązany jest do dokładnego sprawdzenia ilości robót z dokumentacją projektową. Z uwagi na to, że umowa na roboty będzie umową ryczałtową w przypadku wystąpienia w trakcie prowadzenia robót większej ilości robót w jakiejkolwiek pozycji nie będzie to mogło być uznane za roboty dodatkowe z żądaniem dodatkowego wynagrodzenia.

Ewentualny brak w przedmiarze robót lub we wzorze kosztorysu ofertowego pewnych robót koniecznych do wykonania na podstawie dokumentacji projektowej (w tym w projekcie wykonawczym) nie zwalnia wykonawcy od obowiązku ich wykonania na podstawie projektu w cenie umownej.

Wykonawca ma prawo skorygować w przedmiarze i wzorze kosztorysu ofertowego ilości robót do wielkości według własnych obliczeń na postawie projektu budowlanego i wykonawczego oraz STWiORB.

13. Wykonawca ponosi ryzyko z tytułu niedoszacowania w kosztorysie ofertowym wszelkich kosztów związanych z realizacją przedmiotu umowy. Niedoszacowanie, brak rozpoznania rynku w zakresie dostępności materiałów oraz ich cen zgodnie z wymaganiami dokumentacji i STWIORB, nie może być podstawą do żądania zmiany umownego wynagrodzenia.

14. Wykonawca zobowiązany jest zapewnićkierowanie Robotami objętymi Umową, tak długo jakbędzie to konieczne, przez osoby posiadające kwalifikacje oraz spełniające wymagania określonew ustawie Prawo budowlane. Niezapewnienie przez Wykonawcępersonelu do kierowania robotamidaje prawo Inspektorowi do wstrzymania robót w całości lub części. Jakakolwiek przerwa wrealizacji Robót wynikająca z braku personelu do kierowania robotami będzie traktowana jakoprzerwa zaistniała z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy i nie może stanowić podstawy do zmiany czasu na ukończenie robót..

15. Wykonane przez Wykonawcę zamówienie (roboty budowlane) objęte będą rękojmią na okres czasu wynikający ze złożonej oferty (zgodnie z pkt. XIX SWZ). Niezależnie od uprawnień przysługujących Zamawiającemu z tytułu rękojmi, Zamawiający będzie korzystał z gwarancji jakości, którą Wykonawca będzie zobowiązany udzielić. Wykonawca udzieli gwarancji jakości naokres równy okresowi rękojmi zgodnie ze złożonąofertą.

16. Przedmiot zamówienia został opisany w sposób określony w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3, ustawy Pzp. Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym pod warunkiem, że Wykonawca udowodni w ofercie, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104-107, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia.

17. Zamawiający nie wymaga złożenia przedmiotowych środków dowodowych w ramach niniejszego postępowania przetargowego. Nie dotyczy to sytuacji w której wykonawca proponuje rozwiązania równoważne opisywanym (art. 104 do art. 107 ustawy Pzp). W takim przypadku zamawiający żąda złożenia przedmiotowych środków dowodowych wraz z ofertą.

18. Wykonawca winien zapewnić udział pojazdów elektrycznych lub pojazdów napędzanych gazem ziemnym we flocie pojazdów użytkowanych przy wykonywaniu przedmiotowego zamówienia, w udziale określonym w art. 68 ust. 3 Ustawy z dnia 11 stycznia 2018 r. o elektromobilności i paliwach alternatywnych (Dz. U. 2021 poz. 110 z późn. zm.).





Załączniki:

Odznacz wszystko w sekcjach
Zaznacz wszystko w sekcjach
Pobierz



PLN


Uwaga:

1. Wykorzystujemy platformę zakupową Logintrade jako narzędzie do kontaktów z wykonawcami.

2. Rejestracja w bazie wykonawców, przeglądanie ogłoszeń oraz składanie ofert handlowych jest bezpłatne.

3. Jeśli nie posiadasz konta na platformie zakupowej Logintrade Zarejestruj się w bazie wykonawców w celu otrzymania loginu i hasła do swojego konta. Jedno konto wykonawcy umożliwia otrzymywanie ogłoszeń od wielu Zamawiających.

4. Regulamin Platformy zakupowej jest dostępny w panelu rejestracyjnym.



Ogłoszenie nieaktualne

Czas na składanie ofert upłynął...